таг: државни

Во Лисабон протест на неколку илјади државни службеници и работници за...

0
Неколку илјади државни службеници и работници од приватниот сектор од цела Португалија се...

Турските државни банки го суспендираа рускиот систем за плаќање „Мир“

0
Три турски државни банки го суспендираа рускиот систем за плаќање под повеќенеделниот засилен притисок на Вашингтон, кој предупреди дека системот може...

Одложено најавеното обраќање на Путин за Украина

0
Обраќањето на претседателот на Русија Владимир Путин, кое некои државни медиуми го најавија за синоќа,...

Владата на Косово и на Албанија постигнаа договор за 19 точки

0
Албанскиот премиер Рама беше примен со државни почести на осмата заедничка владина средба меѓу двете земји. Рама на заедничката конференција со...

Русија прогласи привремен прекин на огнот во Мариупол и Волноваха

0
Руските државни соопштија дека Министерството за одбрана на земјата денеска наредило делумен прекин на огнот во опколените украински градови Мариупол и...

Бајден: САД се „подготвени“ за бранот омикрон

0
На виртуелниот состанок организиран од Белата куќа со 25 државни гувернери, американскиот претседател Џо Бајден...