таг: Државниот

Државен погреб на кралицата Елизабета Втора

0
Денеска ќе биде одржан државниот погреб на британската кралица Елизабета Втора која на...

ДСЗИ информира како течел вонредниот инспекциски надзор за лекувањето на беровачанецот...

0
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) информира како течел вонредниот инспекциски надзор кој тие го извршиле по допрен глас за починат пациент од...

Инспекцискиот надзор на ДСЗИ уште трае во Клиничката болница во Штип,...

0
Вонредниот инспекциски надзор на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) уште трае во Клиничката болница во Штип, а ќе се испитуваат сите здраствени...

САД и Франција зборувале за патот на Северна Македонија кон ЕУ

0
Заменичката на државниот секретар на САД Венди Шерман денес зборувала со генералниот секретар на француското...

Во Косово државен почит за жртвите од масакрот во Резала

0
Државниот врв на Косово се поклони пред споменикот на загинатите во Резала. Во ова село во општина Скендерај, српските сили за...

Трамп давал инструкции министерот за правда да објави „изборите се корумпирани“

0
Поранешниот заменик на државниот обвинител на САД предал докази на Конгресот дека поранешниот претседател Доналд Трамп влијаел првите лица во Министерството за правда...

Вонреден инспекциски надзор на Државниот санитерен и здравствен инспекторат во салите...

0
Државниот санитарен и здрвствен инспекторат (ДСЗИ) почна акција со вонредни инспекциски надзори во оперативните блокови при универзитетеките клиники „Мајка Тереза“. Целта е, како...

Со низок процент имунизирани неизбежен четврти бран на Ковид-19 во Србија,...

0
Државниот секретар на Министерството за здравство на Србија, Мирсад Ѓерлек, денеска изјави дека одговорот на младите на вакцинацијата против Ковид-19 е незадоволителен, бидејќи...

Во Бразил изби скандал бидејќи никој од играчите не носеше број...

0
Државниот судија на Рио де Жанеиро, Рикардо Сајфер и даде на Бразилската фудбалска федерација 48 часа да објасни зошто ниту еден играч на...

Кои се најплатените дејности во Македонија?

0
Најновите податоци на Државниот завод за статистика говорат дека дури 107.022 денари бруто, односно 70.194,00 денари била просечната плата во месец март во...