таг: Државите

Министерски состанок ЕУ-Западен Балкан во Брисел

0
Шефовите на дипломатиите на државите од Западниот Балкан и на земјите членки на...

Лидерите на ЕУ побараа деескалација на Косово, во спротивно најавија последици

0
Лидерите на државите и владите на Европската унија (ЕУ) од самитот во Брисел...

Џонсон претстави план за одговор на руската инвазија на Украина

0
Британскиот премиер Борис Џонсон ги повика лидерите на државите да се приклучат кон неговиот план...

Засега нема потврден случај на Омикрон сојот во земјава

0
Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште...

Драстично расте бројот на заразени со коронавирус во земјите од регионот-...

0
Државите од регионот бележат драстичен пораст на бројот на новозаболени лица со коронавирус, што главно се препишува на опуштањето на граѓаните, непочитување на...