таг: државава

Хоспитализирани 616 ковид пациенти, од нив 199 во Скопје

0
Во државава вчера беа региистрирани 18.909 активни случаи со Ковид-19, од кои најголем број – 9614 во Скопје. Надлежните апелираат невакцинираните да се...

Лекари, актери, спортисти, свештени лица од христијанска и муслиманска вероисповед во...

0
Десетина јавни личности од државава ја поддржаа големата национална кампања за вакцинација чија порака гласи „Вакцинирај се! Безбедно е, сигурно е!” Во...

Отпадното масло со кое се загадуваше воздухот со канцерогени материи, било...

0
Индустриски капацитети во државава можат да горат отпадно гориво, вели министерот за економија Крешник Бектеши. Но, вели дека и за ова гориво важи...

По Велигден вакцинација ќе има во регионалните пунктови во Куманово, Штип,...

0
Во државава досега се вакцинирани 53 193 граѓани, а на веб страницата вакцинација.мк се пријавиле 203 047. Процесот на вакцинација се одвива добро,...