таг: дресот

Калабрија: Дресот на Милан ми е втората кожа

0
Давиде Калабрија рече дека дресот на Милан е неговата втора кожа откако стави потпис на нов договор со росонерите.  Италијанецот е продукт на...

Милан подготви понуда за Томори

0
Фикајо Томори воодушеви во дресот на Милан против Рома. Томори беше донесен на позајмица...

Дајот Упамекано од следната сезона ќе ги брани боите на Баерн...

0
Од следната сезона дресот на баварскиот гигант ќе го носи францускиот дефанзивец Дајот Упамекано, кој го избра...