таг: дресот

Дончиќ со нов трипл-дабл, победа и за Бостон

0
Лука Дончиќ продолжи со одлични партии во дресот на Далас. Во дербито на Тексас, Маверикс го совладаа Хјустон Рокетс со 129:114 и стигнаа...

Реал Мадрид подготвува нов договор за Винисиус и клаузула од милијарда...

0
Бразилскиот фудбалер Винисиус Жуниор сезонава игра одлично во дресот на Реал Мадрид и наскоро за тоа ќе биде награден со нов договор. ...

Чупиќ се присетува на Вардар

0
Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ го замени дресот на Вардар 1961 со оној на ППД Загреб, но и покрај тоа навивачите засекогаш ќе го...

Не играше речиси шест месеци, а потоа покажа зошто е еден...

0
Серхио Рамос вчера конечно дебитираше во дресот на ПСЖ. Рамос пристигна во францускиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен играч...

Далас Маверикс го повлекува дресот со број 41

0
Дресот на Дирк Новицки ќе биде повлечен на домашниот дуел на Далас Маверикс против Голден Стејт Вориорс на почетокот на следната година. ...

Ливерпул сепак ќе му ја зголеми платата на Салах

0
Египетскиот фудбалер Мохамед Салах продолжува со одличните партии во дресот на Ливерпул и моментално е најдобриот играч на тимот од Енфилд. Управата...

Халанд е прв избор на Барселона, но постои и добра резервна...

0
Ерлинг Халанд игра одлично во дресот на Борусија Дортмунд и ќе биде тешко да се задржи во екипата следната сезона. За Норвежанецот има...

ВИДЕО: Агуеро конечно облече дрес од Барса и постигна деби погодок

0
Серхио Агуеро е подготвен за официјално деби во дресот на Барселона. Напаѓачот беше дел од последната пријателска средба против Корнеља и го постигна...

„Лејкерси“ ја повлекуваат „16-ката“ на Гасол

0
Лос Анџелес лејкерс планира да го повлече дресот со бројот 16, кој го носеше легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол. Шпанецот вчера соопшти...

„Лејкерси“ ја повлекуваат „16-та“ на Гасол

0
Лос Анџелес лејкерс планира да го повлече дресот со бројот 16, кој го носеше легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол. Шпанецот вчера соопшти дека...