таг: дрво

Највисокото дрво на светот забрането за посета

0
Највисокото дрво на светот, што се наоѓа во Националниот парк Редвуд во Калифорнија (САД), е забрането за туристи. Имено, посетата на дрвото...

Блесна елката пред „Рокфелер“ во Њујорк

0
Светлата на божиќното дрво пред њујоршкиот „Рокфелер центар“ беа официјално и свечено запалени на Менхетен. Висината на норвешката смрека е 24 метри. ...