таг: Драч

Потпишан финалниот договор тежок две милијарди евра за изградба на пристаништето...

0
Најголемото албанско пристаниште Драч е подготвено да го започне процесот на изградба откако попладнево Владата и компанијата „Игл Реал Естејт Девелопмент“...

Запленет кокаин во Драч – дрогата била сокриена во пакети со...

0
о најголемото албанско пристаниште Драч, откриена и запленета е нова количина на кокаин, овој пат во контејнер...

Запленети 11 килограми кокаин во Драч: Бил сокриен во контејнер со...

0
Во албанското пристаниште Драч, во контејнер со банани откриени и запленети се најмалку 11 килограми кокаин, јави дописничката на МИА од Тирана. ...