таг: драстичен

По титулата во Грција, огромен скок за Калин Ивановски на АТП...

0
На АТП листат е збалежан драстичен скок на македонската тениска надеж Калин Ивановски. Младото момче викендов се...

Драстично расте бројот на заразени со коронавирус во земјите од регионот-...

0
Државите од регионот бележат драстичен пораст на бројот на новозаболени лица со коронавирус, што главно се препишува на опуштањето на граѓаните, непочитување на...