таг: Драматична

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...

Драматична ситуација во Грција: Гори низ цел остров, жителите се евакуираат...

0
Сериозна и драматична е ситуацијата со пожарот во северниот дел на грчкиот остров Евија, каде што огнената стихија е надвор од контрола, горат...

Во Грција и натаму гори, активни 40 пожари

0
Ситуацијата со пожарите е драматична и во Грција, каде има активни околу 40 пожари. Пожар избувна на островот Eвија, каде властите наредија...

И понатаму алармантна состојба со корона вирусот во Индија

0
Драматична ситуација со Ковид-19 во Индија. Секој ден индиската држава бележи раст на нови случаи, а здравствениот...