таг: Драмата

Кристијано Роналдо откри каде ќе ја заврши кариера

0
По драмата во Манчестер Јунајтед пред почетокот на Мундијалот во Катар, која заврши со негов отказ и...

Австралија Опен: Надал без проблеми до второто коло

0
Започна првиот гренслем оваа сезона Австралија Опен. После драмата со Ѓоковиќ започна да се зборува за тенисот, а сигурно е дека ќе...

Ѓоковиќ може да заврши во имиграциски притвор во Австралија?

0
Драмата за влезот на Новак Ѓоковиќ во Австралија сè уште трае. Српскиот ас иако слета во Мелбурн, не му беше дозволено да го...

„Земја на номади“ триумфираше на 93. оскари, Ентони Хопкинс го победи...

0
Драмата „Земја на номади“ на кинеската режисерка Клое Жао е прогласена за најдобар филм на 93. Оскари, освојувајќи три големи награди на...