таг: Драган

За д-р Даниловски е скандалозна одлуката на Комисијата за заразни болести...

0
Епидемиологот Драган Даниловски смета дека е скандалозна одлуката на Комисијата за заразни болести да не го набави лекот против коронавирусот „Паксловид“. Тој...

У21: Дваесет и четири фудбалери на списокот на Канатларовски за новиот...

0
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година Драган Канатларовски повика 24 фудбалери за воведните натпревари во септември во рамки на квалификациите за...

Жестока за Драган Николиќ, за инцидентот против Кожув

0
Тренерот на МЗТ Скопје, Драган Николиќ, доби жестока казна за инцидентот што го предизвика во...

Даниловски: Луѓето го изгубија имунитетот од ковидот, затоа сега ги кутина...

0
Епидемиологот Драган Даниловски смета дека загадениот воздух не е главната причина за толкавиот број болни, туку тоа се вирусите кои беа потиснувани изминатите...

Д-р Даниловски: Цвета бизнисот со фалсификати, под итно да се укинат...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека ковид-сертификатите треба да се укинат под итно. Знаеме дека вакцините не штитат од заразувањето,...

Д-р Даниловски: Се заразуваат и вакцинирани зошто се вакцинираа со...

0
Епидемиологот Драган Даниловски во емисијата „Студио 10“ објасни зошто во последно време има ковид заразени лица кои се вакцинирани. Според него тоа е...

Д-р Даниловски: „Синофарм“ и „Синовак“ речиси не обезбедуваат никаква заштита од...

0
Епидемиологот Драган Даниловски, во изјава за „Дојче Веле“ вели дека Омикрон го заобиколува имунитетот стекнат од вакцините. „Никогаш ниедна вакцина не...

Да примениме шведски модел, сите позитивни да не одат во изолација,...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски смета дека би требало да се заштити само најранливата категорија граѓаните, односно лицата над 75 години, затоа што за...

Д-р Даниловски: Вирусот за 6 месеци може да се сведе на...

0
Епидемиологот д-р Драган Даниловски вели дека вирусот е во „паника“, а не важела веќе ни вакцината, односно сите ќе го поминеме. Неговите...

Даниловски: Омикрон не сака да го убие домаќинот, туку да се...

0
Епидемилого Драган Даниловски во вестите на Сител рече дека вирусната варијанта Омикрон на Ковид-19 се шири четири пати повеќе и со тоа се...