таг: дојдоа

Научниците открија дека планетата Уран не е онаква каква што ја...

0
Научниците дојдоа до изненадувачко откритие длабоко во планетата Уран, откривајќи дека сината планета на Сончевиот систем е многу погасна отколку што се веруваше....

Украинците кои дојдоа во Велика Британија по руската инвазија ќе можат...

0
Украинците кои дојдоа во Велика Британија по руската инвазија на Украина ќе можат да поднесат барање за продолжување на визата за дополнителни 18...

Македонските одбојкарки беа блиску до првиот сет во Европската сребрена лига

0
Македонските одбојкарки дојдоа до три-сет топки, но сепак не освоија сет и загубија со 3-0...

ОК Работнички-Скопје ја обедини „двојната круна“, по вторпат во историјата дојде...

0
Одбојкарките на Работнички Скопје по вторпат во историјата дојдоа до прволигашката титула и ја обединија „двојната круна“ со нова победа над Јанта Волеј...

Пандемијата со ковид започнала да се шири од Норвешка?

0
Норвешките научници дојдоа до изненадувачки резултати на анализата на крвта од жители во земјата, кои можеби ќе ја променат историјата на пандемијата во...

ЛШ: Расположениот ПСЖ, Лајпциг оди во Лига Европа

0
Фудбалерите на ПСЖ дојдоа до убедлива победа во вечерашниот дуел против Бриж (4-1) во ЛШ, во меч во кој блескаа Килијан Мбапе...

МЗТ Скопје рутинирано против Куманово, Феникс посреќен во мечот со Ангели

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје рутинирано дојдоа до бодовите во пресметката на домашен терен со Куманово со 86-71, што за аеродромци беше трет...

ВИДЕО: Рутинска задача за Јувентус во Џенова, Милан едвај славеше против...

0
Фудбалерите на Јувентус дојдоа до втората победа по ред во Серија А откако во 20. коло ја совладаа Сампдорија во Џенова со...

Го има насекаде: Ова растение помага во лечење од корона

0
Научниците дојдоа до заклучок дека бршленот помага во третманот против короната. Конкретно, се користи кај пациенти со проблем во респираторните органи, белите...