fbpx

таг: Доцна

ДАРТ успешно се судри со астероид

0
Американската вселенска агенција (НАСА) доцна синоќа со вселенското летало ДАРТ успешно удри во астероид. Тоа беше историска мисија бидејќи беше „прв планетарен тест...

Историска мисија на НАСА: Вселенско летало удри во астероид и го...

0
НАСА доцна синоќа со вселенското летало ДАРТ успешно удри во астероид, предизвикувајќи тој да скршне од својот пат. Ова се смета...

Мета ги осуди нападите врз косовската полиција во Зубин Поток

0
Албанскиот претседател Илир Мета, доцна синоќа, преку објава на Фејсбук, ги осуди „нападите врз косовската...

Телефонски разговор Ковачевски – Шмигаљ: Сочувствуваме со Украина и се восхитуваме...

0
Премиерот Димитар Ковачевски вчера доцна попладне имал телефонски разговор со премиерот на Украина, Денис Шмигаљ,...

Тетовец останал затрупан во снежни наноси, интервенирала полицијата

0
Доцна синоќа полициски службеници од СВР Битола преку 192 добиле повик за помош од страна на П.Х.(57)...

Одложен натпреварот Јунајтед – Брентфорд поради коронавирус

0
Премиер лигата доцна синоќа потврди дека е откажан натпреварот од 17 коло меѓу Манчестер Јунајтед и Брентфорд. Причината е коронавирус откако Јунајтед...

(ВИДЕО) Повеќе од 30 страшни торнада ја погодија Америка, се стравува...

0
Разорни торнада го погодија централниот и јужниот дел на САД доцна во петокот и рано во саботата, а властите стравуваат дека...

Се шири нафтената дамка, јата мртви риби и птици на брегот...

0
Голема нафтена дамка пристигна доцна синоќа од океанот до брегот на Калифорнија, носејќи мртви риби...

Францускиот парламент ја усвои проширената употреба на санитарната пропусница

0
Францускиот парламент ја усвои продолжената употреба на санитарната пропусница доцна синоќа по викендот за време на кој...

ЕУ се уште без договор за ковид-пасошот, разговорите продолжуваат утре

0
Лидерите на ЕУ доцна синоќа не успеаја да ги договорат деталите за европските ковид-пасоши, што големите туристички центри ги сметаат за витални за...