таг: Доха

Место без луѓе во близина на Доха интригира многумина – се...

0
Час и пол возење од Доха, главниот град на Катар, има филмска атракција во селото Зекреет. Станува збор за Филмскиот град, кој...

Вечерва е жрепката за СП во Катар

0
Вечерва во Доха ќе бидат извлечени групите за Светското првенство во Катар. Мундијалот ќе се одржи од 21.ноември до 18.декември. Ждрепката ќе започне...

Зеленски повика да се зголеми производството на енергенси

0
Украинскиот претседател, во видео обраќање на Катарскиот форум во Доха, ја повика оваа земја богата...

Узбуна во патнички авион, разбеснета мачка ги нападнала пилотите!

0
Патнички авион на летот до Доха беше принуден да се врати на аеродромот во суданскиот главен град...