таг: дос

Бразилка роди бебе тешко 7,3 килограми

0
Клеидијана дос Сантос го родила синот Анџерсон на 18 јануари со царски рез. Таа била хоспитализирана во болницата Падре Коломбо во Паринтинс на...

Никој не го „уништи“ Меси како Кака во 2006 година во...

0
Рикардо Изескон дос Сантос Леите, попознат како Кака, некогаш беше еден од најдобрите играчи во светот, а...