таг: дострел

Северна Кореја истрела балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска истрела ракета со долг дострел од нејзиниот источен брег, што...

Франција ќе ја снабдува Украина со ракети со долг дострел

0
Франција одлучи да и достави на Украина ракети со долг дострел за да...

Сеул: Северна Кореја лансираше уште една балистичка ракета

0
Северна Кореја денеска лансираше балистичка ракета со краток дострел кон нејзините источни води. Информацијата ја...

Северна Кореја лансираше уште четири балистички ракети

0
Северна Кореја утринава истрела четири балистички ракети со краток дострел во Жолтото Море, соопшти јужнокорејската војска. Ракетите прелетале на околу...

Северна Кореја истрела уште две балистички ракети

0
Северна Кореја истрела две балистички ракети со краток дострел кон морето во близина на источниот брег, соопшти војската на Јужна Кореја....

Зеленски: „Русија е најголема терористичка организација во светот“

0
Во нападот на руските бомбардери со долг дострел врз трговскиот центар во Кременчук загинаа најмалку 18 лица, а 60 се повредени....

Руските бродови бегаат од брегот на Украина

0
Пристигнувањето на западните ракетни системи со краток дострел во Украина ги донесе првите ефекти на бојното поле, особено во водите на...

САД ќе испрати ракетни системи со среден дострел во Украина, воена...

0
САД ќе испратат високотехнолошки ракети со среден дострел во Украина. Ракетните системи се дел од новиот пакет американска воена помош за...

Британски противтенковски ракети за Украина

0
Британија ја снабдува Украина со противтенковски ракети со краток дострел во пресрет на конфликтот со...