таг: достигна

Инфлацијата во Турција на нов максимум

0
Годишната инфлација во Турција достигна ново ниво од 83,45 отсто во септември, покажаа денеска официјалните податоци, бидејќи растечките цени на суровините...

Инфлацијата во еврозоната достигна нов рекорд

0
Стапката на инфлација во еврозоната достигна 8,9 проценти во јули, што е нов рекорд, бидејќи...

Турција/ Инфлацијата достигна над 78%

0
Годишната инфлација во Турција достигна 78,62% во Јуни, што е најмногу од 1998 година досега,...

Во Бугарија рекорд во ковид-бројките, најмалку вакцинирани во ЕУ

0
Бројот на новите инфекции во претходните 24 часа достигна 5.863, додека 243 лица...

Над милион случаи со Ковид-19 во Јапонија, инфекцијата се шири надвор...

0
Јапонија денеска достигна милион случаи на заразени со коронавирусот, јавија локалните медиуми. Државата се обиде да го спречи ширењето на Делта сојот, но...

До сега 160 жртви во поплавите во Европа

0
Бројот на загинати во поплавите во Германија достигна 133, со што досега, вкупно се евидентирани 160 жртви...

Криптовалутата со нов рекорд:Биткоинот достигна најголема вредност на сите времиња

0
Биткоинот достигна нов историски рекорд од 38.000 американски долари, со што вкупната вредност на пазарот на виртуелни пари го проби...

Нов рекорд за биткоинот, се движи накај 29.000 долари

0
Биткоин достигна историски рекорд денес. Според платформата Коиндеск, оваа криптовалута ја надмина границата од 28.000 американски долари, продолжувајќи кон целта...