таг: доста

Една улога за малку ќе ја „убиеше“ кариерата на Арнолд Шварценегер

0
реклама АРНОЛД Шварценегер имаше доста успешна кариера во 90-тите глумејќи во хит филмови како Терминатор...

Дали се потите додека спиете? Ова може да биде знак за...

0
Иако повременото ноќно потење е доста честа појава и најчесто е предизвикана од прегреана просторија или претешки ќебиња, доколку често се потите навечер,...

„Винамп“ се враќа на дигиталната музичка сцена

0
Стариот и доста познат музички софтвер „Винамп“ се враќа „на сцената“ откако програмерите го подготвија првото надградување на МП3-програмата по четири години. ...

„Комити“ со јасна порака до управата!

0
Во доста тензично дерби од втората фудбалска лига (запад), Вардар загуби од Воска СПОРТ со 2:1. Очигледно дека ова е уште едно...

Канаваро даде прогноза за тоа кој ќе биде нов тренер на...

0
Барселона игра доста тешко, непрепознатливо во оваа сезона, резултатите се далеку од посакуваното, па под голем притисок е тренерот Роналд Куман. Холанѓанецот...

ВИДЕО: Ништо не може да „избега“, Ибрахимовиќ и Лукаку имале „блиска...

0
Доста се зборува за  пресметката на Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку на мечот од Купот кога имаше...

Протест пред ЕВН на иницијативата „Доста е“

0
Граѓанската иницијатива „Доста е“ со нов протест реагираше за цената на струјата. Овојпат пред вратите на ЕВН...

Путин: Руската влада добро издржа, дури и во најтешките моменти никој...

0
Руската влада, како целина, доста добро издржа тешка година, изјави рускиот претседател Владимир Путин додека ја оценуваше работата на владата.  ...