таг: Досегашниот

Хендерсон кај Ал-Етифак, стана најплатен англиски фудбалер

0
Досегашниот капитен на Ливерпул, Џордан Хендерсон, се прости од клубот во кој ги помина последните...

После заминувањето на Бабунски, Пелистер бара нов тренер

0
Македонскиот второлигаш Пелистер се раздели со досегашниот тренер Бобан Бабунски. Неговиот договор истекуваше по завршувањето...

Обамејанг до навивачите на Арсенал: Отсекогаш сум бил лојален на тимот,...

0
Досегашниот фудбалер на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг, кој вчера го раскина договорот со „топчиите“ се обрати кон навивачите на лондонскиот клуб. – Ви...

Повлечен првиот потег во новиот Њукасл: Стив Брус е поранешен, неколку...

0
Новите сопственици на Њукасл му пресудија на досегашниот тренер на клубот, Стив Брус поради слабиот старт на сезоната и 19-тата позиција на табелата....

Борисов се откажал од пратеничкиот мандат

0
Досегашниот бугарскиот премиер Бојко Борисов објавил денеска дека поднел изјава до Централната изборна комисија, со...