таг: Дорис

Почина Дорис Хобдеј, една од најстарите жители на Велика Британија

0
Дорис Хобдеј почина на 96 години откако ја изгуби битката со коронавирусот, пренесува „Би-Би-Си“. Госпоѓа Хобдеј и нејзината идентична сестра близначка Лилијан...