таг: дополнително

Македонија без Алиоски и Миовски против Азарбејџан

0
Македонската фудбалска репрезентација дополнително ќе биде хендикепирана за утрешниот пријателски меч со Азербејџан (14 часот) на Националната...

Шефот на МААЕ: Ситуацијата во нуклеарната централа Запорожје се влошува

0
Ситуацијата во украинската нуклеарна централа Запорожје дополнително се влошува, предупреди генералниот директор на...

Компанијата Nothing, доаѓа со телефон

0
Компанијата „Nothing“ дополнително ја разгорела фантазијата на љубителите на технологијата, воочи премиерата на нивниот телефон. ...

Австралиската влада барала одложување на судењето на Новак, Федералниот суд го...

0
Министерката за внатрешни работи на Австралија, Карен Ендрјуз, побарала дополнително време за да се подготви за сослушувањето во врска со визата на Новак...

Челси и Баерн Минхен во трка за Сержињо Дест

0
Барселона е во финансиска криза, а тренерот Чави Хернадез дополнително сака да добие неколку засилувања за тимот во јануари. Ова значи дека и...

Грција дополнително ги олеснува мерките за вакцинираните лица

0
Од денеска, грчките власти дополнително ќе ги ублажат ограничувањата за граѓаните кои се целосно вакцинирани...

За влез во Грција има дополнителни рестрикции- еве ги деталите

0
Грција дополнително ги зајакнува мерките за заштита од коронавирусот на граничните премини Евзони и Какавиа, кои ќе работат од 7 до 19 часот,...

Во Данска е можно воведување на порестриктивни мерки

0
Во Данска е можно дополнително да се воведат порестриктивни мерки со цел да се намали ширењето на Ковид-19, објавени денеска во данскиот дневен...