fbpx

таг: дополнителни

Шулце: Германија ветува 200 милиони евра помош за внатрешно раселените лица...

0
Германија ќе и даде на Украина дополнителни 200 милиони евра за финансирање на програмата за...

Аунг осудена на дополнителни шест години затвор

0
Судот во Мјанмар денеска ја осуди на дополнителни шест години затвор поранешната премиерка...

Шолц: „Правам сѐ што можам за да избегнам ескалација што може...

0
Германскиот канцелар, Олаф Шолц, најави дополнителни испораки на оружје за Украина, но во...

Русија продолжува да испраќа војници кон украинската граница, соопшти Пентагон

0
Во изминатите 24 часа Русија продолжи да испраќа дополнителни војници на украинско-белоруската граница, соопшти Пентагон. Белата куќа вчера соопшти оти...

Боинг ќе инвестира во развој на автономнo летечкo такси

0
„Боинг“ ќе инвестира дополнителни 450 милиони долари во „Виск“, компанија која се занимава со развој на автономни летечки такси. Сметаме...

Сертификат или тест за вработените во администрацијата во Албанија

0
Во Албанија од денеска на сила стапија новите дополнителни мерки за справување со пандемијата со...

Доколку не се воведат мерки, нè чека голем бран на заразени...

0
Доколку не се преземат дополнителни рестриктивни мерки, Велика Британија во јануари ќе се соочи со голем бран на заразени лица со новиот сој...

Работнички го преживеа мечот со Феникс

0
Скопски Работнички мораше да игра дополнителни пет минути за да го совлада новиот прволигаш Феникс 2010 (94:90), со што стигна до втората победа...

Над 3.500 граѓани ќе добијат туристички ваучери од 200 евра

0
Министерството за економија обезбеди дополнителни 374 илјади евра за туристички ваучери за луѓе со ниски примања. Годинава...

Делта сојот брзо се шири во САД – се подготвуваат теренски...

0
Дополнителни специјални медицински тимови ќе бидат распоредени на локациите каде има најмногу заразени со новиот делта сој...