таг: дополнителен

Дополнителни затворања во Пекинг, откриени 49 нови заразени со ковид-19

0
Во Пекинг денеска се затворени дополнителен број продавници и објекти поради ширењето на ковид-19, станбените блокови се под строги мерки за...

ФФМ, премија 4,5 милиони евра за победа против Португалија!

0
Македонските фудбалери ќе имаат дополнителен мотив за победа против Португалија во плеј оф натпреварот за СП „Катар...