таг: Дончиќ

Дончиќ стана и тренер – Црта акција на тајм-аут, па шутира...

0
Лука Дончиќ и покрај тоа што ќе мора сам да го води просечниот тим на Далас Маверикс сезонава на теренов, очигледно е дека...

Дончиќ ќе потпише договор со Далас вреден 207 милиони долари

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ договори нова соработка со Далас маверикс. Според „ESPN“ 22-годишниот играч ќе потпише петгодишен договор вреден 207 милиони долари. ...

Дончиќ: Не сум јас најголема ѕвезда, Ѓоковиќ се слика убедливо најмногу

0
Лука Дончиќ имаше фантастично деби на Олимписките игри и може да се каже дека сам ја победи Аргентина постигнувајќи 48 поени во победата...

Лука Дончиќ и Порзингис ги предводеа Маверикс до триумф над Милвоки

0
Лука Дончиќ ги предводеше Далас Маверикс до триумф над Милвоки Бакс (116:101) со 27 поени и 9...

Дончиќ го престигна Џордан, па се извини: Бев многу себичен…

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ го престигна легендарниот Мајкл Џордан на вечната листа на кошаркари со најмногу трипл-дабл во НБА-лигата. Дончиќ во поразот...

Дончиќ: Луѓето реагираа неоправдано на нашите тешкотии

0
Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ, истакна дека неговиот тим постепено ги надминува тешкотиите што му создаваа проблеми на тимот на почетокот на шампионатот....