таг: Дончиќ

Дончиќ ќе се ожени со неговата долгогодишна љубов

0
Словенечката супер-ѕвезда Лука Дончиќ објави дека ќе се ожени со неговата долгогодишна љубов, Ана Марија...

Дончиќ, демантираше дека ќе ги напушти Маверикс

0
Ѕвездата на Далас, словенецот Лука Дончиќ, демантираше дека ќе ги напушти Маверикс на крајот од...

Далас загуби од Мајами, Њу Орлеанс славеше против Лос Анџелес Клиперс

0
Лука Дончиќ одигра одличен натпревар, но Далас загуби од Мајами со 129:122 и падна на 11. место во Западната конференција, која...

Дончиќ со нов трипл-дабл, победа и за Бостон

0
Лука Дончиќ продолжи со одлични партии во дресот на Далас. Во дербито на Тексас, Маверикс го совладаа Хјустон Рокетс со 129:114 и стигнаа...

Далас поразен од Минесота, Лилард стана најдобриот стрелец на Портланд

0
Драматичната завршница на натпреварот Оклахома-Портланд и исклучувањето на Лука Дончиќ и тренерот на Далас Џејсон Кид, ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата....

Дончиќ, 17. меч оваа сезона со над 30 поени

0
Лука Дончиќ го предводеше Далас до нова победа, овојпат на домашен терен над Феникс со 130-111, Словенецот...

Лука Дончич пишува историја во НБА

0
Словенечкиот кошаркарски ас Лука Дончиќ ја продолжи серијата со триесет и повеќе поени на стартот од НБА...

Дончиќ влезе во Топ 10 по остварени трипл-дабл во НБА

0
Најдобриот кошаркар на Далас маверикс, Лука Дончиќ имаше трипл-дабл остварување ноќеска на средбата со Орландо меџик. Словенечкиот репрезентативец мечот го заврши со 34...

Повреда на Дончиќ, следува подолга пауза

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ги пропушти последните три гостувања поради повредата на скочниот зглоб, а се очекуваше да се врати на терен во...

Дончиќ за победа против Бостон, очајна вечер на ЛА Лејкерс

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека е главен кошаркар на Далас Маверикс. Најдобриот кошаркар на овој тим погоди тројка за...