таг: донесоа

Ковид-19: Германија ги избриша сите држави од листата на високоризични

0
Германските власти донесоа одлука за бришење на сите држави од листата на високоризични, кога станува...

Д-р Ѓорѓиевски: Внимавајте, омикрон често ги напаѓа очите

0
Новите мутации на коронавирусот донесоа и нови симптоми. Ако на почетокот од пандемијата еден од симптомите беше и конјуктивитисот, кој подоцна исчезна, сега...

Со омикронот повторно е вратен коњуктивитисот како симптом

0
Новите мутации на коронавирусот донесоа и нови симптоми. Ако на почетокот од пандемијата еден од симптомите беше и конјуктивитисот, кој подоцна исчезна, сега...

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...

Победи на Кожув во Куманово, крај на лошата серија на Еуро...

0
Двете денешни средби од Првата македонска кошаркарска лига донесоа по еден триумф за домаќините и гостите, односно победи за Кожув и Еуро Никел....

Бундеслигашите од 3 мај во строг карантин

0
Челниците на германската Бундеслига донесоа одлука за задолжителен карантин за сите клубови, што ќе започне во понеделник...