fbpx

таг: донесе

Сатон со една реченица го опиша она што се случуваше на...

0
Победата на Манчестер Јунајтед над Ливерпул донесе долго посакувана радост меѓу фановите на „црвените ѓаволи“, но и...

Поротата донесе пресуда во случајот Деп-Херд

0
Поротата донесе пресуда во тужбата на Џони Деп против неговата поранешна сопруга Амбер Херд, која тврди дека...

Финалните натпревари на Купот во Националната Арена

0
Управниот Одбор на Фудбалската Федерација на Македонија, донесе и одлука околу финалните натпревари во Купот на Македонија,...

Српската Влада одобри извоз на пченица и пченка во Северна Македонија

0
Српската Влада денеска донесе Заклучок со кој се одобрува извоз на пченица и пченка во...

Австрија го стопираше законот за задолжителна вакцинација

0
Австриската Влада донесе одлука привремено да ја стопира примената на Законот за задолжителна вакцинација против...

ФИФА забрани меѓународни фудбалски натпревари во Русија

0
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) донесе одлука дека на територијата на Русија нема да има меѓународни фудбалски натпревари,...

Забрана за руски авиони на македонското небо

0
Македонската Влада донесе одлука да воведе забрана за влез во воздушниот простор на територијата на...

Украина ги прекина дипломатските односи со Русија

0
Украина донесе одлука да ги прекине дипломатските односи со Русија, изјави украинскиот претседател Владимир Зеленски...

Бајден: Путин одлучи да ја нападне Украина

0
Рускиот претседател Владимир Путин донесе одлука да ја нападне Украина, нагласи во вечерашното обраќање американскиот...

Европскиот суд на правдата пред одлука што може да ги чини...

0
Европскиот суд на правдата (ЕСП) денеска ќе донесе одлука дали може да бидат намалени финансиските средства од Европската Унија за земјте...