fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: донесе

Родила близнаци на 65 години, судот ѝ ги одзел децата: Државата...

0
Врховниот суд во Шпанија донесе одлука со која целата земја се крена на нозе. Судот и ги одзеде близнаците на Мауриција Ибанез (69)...

УЕФА го потресе фудбалскиот свет: Нема дисциплинска постапка против Себастијан Колтеску

0
УЕФА донесе одлука, која предизвика остри реакции низ целиот фудбалски свет. Нема да се поведе...

Дневен хороскоп за 9 февруари: Жи­во­тот ќе ви при­гот­ви прек­рас­но из­не­на­ду­ва­ње

0
Овен Де­нот ќе ви до­не­се мно­гу сопки, па­дови, грешки, но и по­де­ми и ис­пра­ву­вања. Ќе ви се чи­ни ка­ко да сте...

(ВИДЕО) Холандија донесе закон за „борба“ со снежни топки откако полицајци...

0
Холандската влада донесе закон со кој „борби“ со снежни топки се дозволени само помеѓу членови на исто...

Месечен хороскоп за февруари: Февруари ќе биде многу подобар од јануари...

0
Прочитајте што ќе му донесе новиот месец на вашиот хороскопски знак. ОВЕН Што и да правите, на почетокот на...

Коронавирусот донесе уште еден здравствен проблем: „Карантинска кратковидост“ покажаа истражувањата во...

0
Карантинот донесе уште еден проблем, кој е најизразен кај децата – кратковидост. Истражувањата во Холандија и Кина покажаа дека за време на пандемијата...

Аргентина воведе Ковид данок за милионерите

0
Аргентинската влада донесе одлука со која воведе еднократен данок за Ковид 19 за милионерите во земјата. Со оваа одлука , која стапува во...

Џинот од Конго има една цел: Сакам да му го земам...

0
Изминатиот ден донесе неколку дебитантски настапи на Светското првенство во Египет. Еден од нив беше оној на репрезентацијата на ДР Конго која загуби...

Косово ги олесни мерките за движење на граѓаните и работа на...

0
Владата на Косово донесе одлука за олеснување на мерките за спречување на ширењето на епидемијата на Ковид-19 во однос на рестрикциите на движењето...

Папата им дозволи на жените поголема улога во црковната служба

0
Папата Франциск денеска донесе одлука со која им се дозволува на жените формално за време на обредот да читаат молитви, да служат во...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави