таг: донел

Тачи и Весели остануваат во притвор во Хаг

0
Специјалниот суд во Хаг донел одлука за продолжување на притворот за поранешниот косовски претседател, Хашим...

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“:...

0
Актерот Вил Смит очигледно донел одлука да ја врати титулата „најдобар фраер“ во Холивуд, поради што се „фрлил“ на напорни тренинзи. ...