таг: донела

Судот конечно донесе пресуда во случајот Џони Деп против Амбер Херд

0
Поротата денеска соопшти дека донела пресуда за тужбата на Џони Деп за клевета против неговата поранешна сопруга, Амбер Херд, која сведочеше дека Деп...

Невакцинираните фудбалери нема да може да играат во Европските купови

0
Европската фудбалска асоција, УЕФА донела одлука која веќе е испратена до сите клубови кои се дел од Европските купови, во која стои дека...

Србија ќе ги поскапи ПЦР тестовите, Различни се тарифите и за...

0
Српската Влада соопшти дека донела нови мерки кои во понеделникот беа предложени од Кризниот штаб за заштита на здравјето на населението од...