таг: Домот

Совети за поевтино реновирање дома

0
реклама Уредувањето на домот може да биде сложена работа, бидејќи, покрај тоа што одзема многу...

Што велат ѕвездите – Неделен хороскоп од 17-23 јули

0
ОВЕН Што е домот за вас? Во понеделник, младата Месечина во Рак ви помага да поставите цели во однос на луѓето...

Претрес во домот на претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи

0
Домот на претседателот на Париз Сен Жермен, Насер Ал-Хелаифи, бил претресен во средата навечер поради наводи за киднапирање и тортура во Катар на...

Вашингтон пост: ФБИ кај Трамп бараше документи поврзани со нуклеарно оружје

0
За време на претресот на домот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, агенти на ФБИ пребарувале доверливи документи поврзани со нуклеарно...

ФБИ изврши претрес на имотот на Трамп на Флорида

0
ФБИ изврши претрес во домот на поранешниот американски претседател Трамп во Флорида. Рацијата е веројатно поврзана со доверливи документи што Трамп...

Отворен хотелот „Мандела“ во ЈАР

0
Домот и околниот имот на поранешниот јужноафрикански претседател и револуционер против апартхејдот во Јужна Африка, Нелсон Мандела, во Јоханесбург, е претворен во хотел...

Избркајте го стресот од вашиот дом, со овие совети лесно ќе...

0
Домот е местото каде минуваме најголем дел од нашето време и каде се трудиме да го најдеме спокојот по напорниот ден и напорните...

Готово за 30 минути: Викенд колач од бисквити и карамела

0
Доколку во домот имате бисквити и состојки за домашен пудинг (или оној од кесичка), можете да направите торта за десет минути. Почекајте малку...

ВИДЕО: Купил куќа полна со отпад, а во неа пронашол богатство...

0
Домот на ексцентричната пијанистка што ја затрупувала својата куќа со ѓубре и кутии, ја купил еден сопственик на продавница за антиквитети во...

Ана Курникова објави снимка од ќеркичката и откри на кој јазик...

0
Во домот на поранешната тенисерка Ана Курникова и пејачот Енрике Иглезијас овој викенд помина во славеничка атмосфера. Нивната помала ќерка Мари го...