таг: домови

УНХЦР: Во 2022 година 100 милиони луѓе беа принудени да ги...

0
Сто милиони луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови во 2022 година, што е...

Мариупол е целосно уништен од руското бомбардирање

0
Жителите на Мариопол кои ги напуштија своите домови сведочат дека  зад себе оставиле град речиси...

Десетици илјади луѓе евакуирани во Австралија, големо невреме се приближува кон...

0
Десетици илјади луѓе се евакуирани од своите домови и болници додека невремето проследено со силен...

Бројот на Укаринци кои ја напуштиле земјата се искачи на 400...

0
Речиси 400.000 украински бегалци ги напуштиле своите домови по руската инвазија во четвртокот, објави Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите Нации....

Голем пресврт во Германија: Во некои институции веќе не се доволни...

0
Секој што работи во старечки домови ќе треба да се тестира за САРС-КоВ-2. Тоа значи дека сертификатите за КОВИД повеќе нема да...

(ВИДЕО) Силни ветрови во Австралија корнеа дрвја и покриви

0
Повеќе од 450 000 домови во Мелбурн и австралиската држава Викторија останаа без електрична енергија...

Големи пожари во Австралија, власти повикаа илјадници луѓе да ги напуштат...

0
Повеќе од 70 домови се уништени во пожар во предградие на Перт на запад во Австралија, а илјадници луѓе беа принудени да ги...

Поплави во повеќе делови на Грција

0
Поплавени домови и улици, излеани реки и голема материјална штета остави зад себе невремето со обилен дожд што зафати повеќе делови на Грција,...

Во Франција илјадници домови останаа без струја поради невремето Бела

0
Илјадници домови во северозападна Франција денеска останаа без електрична енергија откако бурата „Бела“ ја погоди областа, со ветрови од 120 километри на час....