таг: дома

АТИНА – Вучиќ се извинувал за изјавите за Македонија, Ковачевски го...

0
Бурни реакции дома и во регионот предизвика неодамнешната изјава на српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ. Тој воедно е и наследник...

Истражување: Поради можноста за работа од далечина, голем број Германци се...

0
Можноста за работа од дома мотивирала многу луѓе, особено од големите градови, да го сменат местото на живеење. Ова го покажуваат...

Ако имате мачка и работите од дома, веднаш ќе се препознаете...

0
Мачка и работа од дома? Многу тешко. Фотографијата која се појави на социјалните мрежи насмеа многу сопственици на мачки, кои брзо се...

Ќе ве изненади фактот колку години има мајката на Кевин во...

0
Сам Дома е без сомнение еден од најпознатите божиќни филмови на сите времиња, но и покрај тоа, малкумина знаат колку години имала мајката...

Сигурно не сте го знаеле овој трик за мелено месо: Користете...

0
Сите дома прават плескавици, ќебапи, полнети шницли или ќофтиња. Излегува вкусно, но за да го направите најсочното можно јадење од мелено месо, користете...

Атина трет ден по ред заглавена во снег, Мицотакис им се...

0
Онлајн настава за учениците, работа од дома за вработените во јавниот сектор, силна препорака истото да важи и за приватниот сектор,...

Дали сте знаеле кога се мијат забите наутро? Ова посебно има...

0
Кога ќе станете дома наутро, одите директно да правите кафе или веднаш да ги измиете забите? Не е сеедно која работа прво ја...

Еден плод ќе ви помогне да ги избркате пајаците од дома,...

0
Колку и да чистиме, дома секогаш знаат да се појават пајаци на ќошевите. Тие заедно со мувите и мравките ни се најголеми “непријатели”...

Австралија воведе блокада во уште еден град поради ширењето на делта...

0
Над 10 милиони Австралијци добија наредба да останат дома поради ширењето на коронавирусот, а Бризбејн стана четвртиот...

Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, регистрирани се...

0
Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, инфоррмира Министерството за здравство.  Во последните 24 часа се направени 3.143 тестови, а регистрирани...