fbpx

таг: дома

Сигурно не сте го знаеле овој трик за мелено месо: Користете...

0
Сите дома прават плескавици, ќебапи, полнети шницли или ќофтиња. Излегува вкусно, но за да го направите најсочното можно јадење од мелено месо, користете...

Атина трет ден по ред заглавена во снег, Мицотакис им се...

0
Онлајн настава за учениците, работа од дома за вработените во јавниот сектор, силна препорака истото да важи и за приватниот сектор,...

Дали сте знаеле кога се мијат забите наутро? Ова посебно има...

0
Кога ќе станете дома наутро, одите директно да правите кафе или веднаш да ги измиете забите? Не е сеедно која работа прво ја...

Еден плод ќе ви помогне да ги избркате пајаците од дома,...

0
Колку и да чистиме, дома секогаш знаат да се појават пајаци на ќошевите. Тие заедно со мувите и мравките ни се најголеми “непријатели”...

Австралија воведе блокада во уште еден град поради ширењето на делта...

0
Над 10 милиони Австралијци добија наредба да останат дома поради ширењето на коронавирусот, а Бризбејн стана четвртиот...

Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, регистрирани се...

0
Од ковид-19 тројца починале дома, а 12 во болница, инфоррмира Министерството за здравство.  Во последните 24 часа се направени 3.143 тестови, а регистрирани...

Детски додаток

0
Залетано влегува Трпе дома и задишан и вика на Трпана:– Жено,дали слушна?– Што?– Владата одлучила да дава детски додаток на сите семејства кои...

Виц на денот: 25 цм

0
Влегува Трпе дома и ѝ кажува на Трпана:– Се збори во село дека умрел некој со 25 цантима.Трпана натажено:– Ауу, сигурно е Цветко…...

Виц на денот: Детски додаток

0
Залетано влегува Трпе дома и задишан и вика на Трпана:– Жено,дали слушна?– Што?– Владата одлучила да дава детски додаток на сите семејства кои...

Виц на денот: Ноќевање

0
Се враќа мрежен администратор дома по два дена и жена му го чека на врата:– Ајде сега да ми објасниш каде беше и...