таг: домаќин

Мировни преговори за Украина во Џеда, Русија не учествува

0
Саудиска Арабија во сабота ќе биде денеска домаќин на разговори за...

Италија и Турција со заедничка кандидатура за “ЕВРО 2032”

0
Италија официјално поднесе кандидатура за домаќин на Европското првенство во 2032 година, објави Европската фудбалска организација (УЕФА). Advertisements ...

Египет домаќин на израелско-палестинските преговори пред Рамазан

0
Египет денеска е домаќин на израелски и палестински претставници во одморалиштето Шарм ел Шеик во напорите поддржани од САД и...

Во вторник во Тирана, самит ЕУ-Западен Балкан

0
За првпат Брисел решава домаќин на самитот ЕУ-Западен Балкан да биде земја од регионот. Во Тирана во вторник на заедничка маса...

УЕФА: Холандија, домаќин на финалето на Лигата на Нации

0
Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации на кој покрај нив...

Де Биази: Знаеме со каков квалитет располага Македонија

0
Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе биде домаќин на Азербејџан во вториот пријателски натпревар од овој ноемвриски...

Ливерпул одбран за домаќин на Евровизија 2023 година

0
Ливерпул ќе биде град домаќин на Евровизија 2023. Овој град ја доби трката со Глазгов, а претходно неколку британски градови беа одбиени за...

Во Прага дводневен состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ

0
Денеска и утре Прага ќе биде домаќин на состанок на министрите за надворешни работи на...

Нов рекорд во Токио – повеќе од 5.000 новозаразени

0
Олимпискиот домаќин Токио потврди над 5.000 новозаразени со коронавирус поради брзото ширење на делта мутацијата, а експертите стравуваат дека здравствениот систем би можел...

Симеоне за мечот со Челзи: Било кога и било каде …

0
Атлетико Мадрид ќе биде „домаќин“ на Челзи во осминафиналето во Лигата на шампионите на 23 февруари во...