fbpx

таг: домаќинство

Знаете ли зошто на Велигден се јадат јајца?

0
За Велигден секое домаќинство јаде варени и украсени јајца, а децата обожаваат да се засладуваат со чоколадо. Зошто се јаде оваа храна, често...