таг: домаќинот

Заврши самитот на Г-20, Индија, Русија и Бразил го оценија за...

0
Домаќинот на самитот – Индија, ги притисна членките на Г-20 да дадат заедничка изјава во која се осудува употребата на сила...

Египет го реши Чиле на стартот на ракометниот Мундијал

0
Домаќинот на Мундијалот, репрезентацијата на Египет очекувано на отворањето ја оправда фаворитската улога и со 35:29 го совлада Чиле. Неизвесноста беше присутна...

Сопругата на Огњен Амиџиќ е негативна на коронавирусот, но тој останува...

0
По хоспитализацијата на домаќинот на „Амиџи шоу“, Огнен Амиџиќ поради воспаление на белите дробови, неговата сопруга која е со македонско потекло, Данијела...