таг: домашни

Оваа човечка храна е опасна за кучињата

0
Сопствениците на домашни миленици тешко ќе се спротивстават на молбениот поглед на нивното куче и понекогаш ќе го споделат со нив што јадат....

Кога е премногу ладно да се шета кучето?

0
ИАКО многу сопственици на домашни миленици знаат какви мерки на претпазливост треба да преземат во лето за да ги заштитат своите четириножни пријатели...

Минимален пораз на пријателскиот тест во Абу Даби

0
Фудбалската репрезентација на Македонија составена од домашни фудбалери одигра пријателски натпревар во неофицијален ФИФА-термин и доживеа пораз од Саудиска Арабија (0-1) во Абу...

Украинка пронашла заробена лавица во разурнатиот дом на соседот

0
Лавови и мечки, покрај вообичаените домашни миленици, се меѓу животните кои останаа без грижа во домовите каде живееја во Украина бидејќи...

Свечено отворање на Зимските олимписки игри во Пекинг

0
Под строги протоколи и ограничен број само домашни гледачи поради пандемијата на коронавирус денеска во Пекинг официјално стартуваат Зимските олимписки игри (ЗОИ 2022)...

Може да покажат лажно-негативен резултат: Брзите антигенски тестови за Ковид-19 се...

0
Брзите домашни антигенски тестови за Ковид-19, кои имаат предност да даваат резултати за само неколку минути, се помалку чувствителни на омикрон отколку на...

Компаниите кои работат со домашни добавувачи ќе добиваат поголема финансиска помош

0
Компаниите кои работат со домашни добавувачи од државата ќе добиваат десет пати поголема финансиска помош за инвестиции...

Домашни мајстории: Подгответе си топено сирење

0
Правењето топено сирење во домашни услови е многу едноставно, а тоа е повкусно од купеното и не содржи хемикалии. Има конзистенција како...