таг: домашните

Четири хороскопски знаци кои треба да земат куче или мачка оваа...

0
реклама Домашните миленици носат среќа во домовите на многу семејства, особено на оние кои...

И ова е можно: Ова се шест причини за лажно позитивен...

0
реклама Домашните тестови за бременост го откриваат нивото на бета hCG (хуман хорионски гонадотропин или...

Мислевте дека вашето домашно милениче е проблематично? Оваа риба трошела пари...

0
Домашните миленици знаат да не изненадат на различни начини, но што е со рибата чија најчудна работа не е играњето видео игри, туку...

ЕУ донесе нови регулативи: Од денеска може да се јадат штурци,...

0
Домашните штурци и ларвите на бубачката Тенебрио молитор, односно брашнарските црви, ќе бидат дозволени како храна во Европската Унија според новите...

Домашните миленици им помагаат на луѓето кои патат од депресија

0
Веќе е познато дека домашните миленици, особено кучињата и мачките донесуваат благосостојба за менталното здравје на нивните сопственици. Поради тоа сите овие животни...

ФОТО: Вардар со порака за Комити по нерешените 27-27 со Еурофарм...

0
Еурофарм Пелистер и Вардар одиграа нерешено 27-27, домашните со серија од 6-1 во завршните минути стигнаа до супер резултат 27-26, иако губеа на...

Ова растение го чисти воздухот од вируси и особено е корисно...

0
Познато е дека домашните растенија се нарекуваат прочистувачи на воздухот во куќата, а повеќето цвеќари се согласуваат дека најдобро е хлорофитумот или зелениот...

Доаѓа зимата: Еве како треба да ги негувате цвеќињата – само...

0
Зимата за домашните растенија е голем предизвик за нивните сопственици. Иако повеќето растенија во тоа време мируваат, доколку не ги одржувате правилно, тие...

Државната помош за фирмите создала нови работни места

0
Доделената државната помош за домашните фирми не ги дала посакуваните резултати. Според Институтот за економски анализи Фајнанс Тинк, позитивни ефекти се покажале само...

НАЈНОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Мачките ја намалуваат анксиозноста кај децата со аутизам

0
Познато е дека домашните миленици придонесуваат за подобро расположение на нивните сопственици… Ново истражување на Истражувачкиот центар за интеракција меѓу луѓето и животните...