таг: Домашниот

Калин Ивановски го искористи домашниот терен и дојде до трофејот

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го искористи домашниот терен и совладувајќи го Саша Гуејмард Вајенбург...

Ново чудо од Чаир 2030, го победија и поранешниот шампион Еуро...

0
Кошаркарите на Чаир 2030 приредија вистинска сензација во домашниот кошаркарски шампионат откако во натпревар од 3. коло...

ФМП Академија сигурен против Кожув

0
Екипата на Академија ФМП го искористи домашниот терен и со убедлива победа над Кожув од 92-64 остана во игра за едно од местата...

Далас Маверикс го повлекува дресот со број 41

0
Дресот на Дирк Новицки ќе биде повлечен на домашниот дуел на Далас Маверикс против Голден Стејт Вориорс на почетокот на следната година. ...

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла...

0
Реал Мадрид синоќа ремизираше со Осасуна во домашниот натпревар од 11. коло на шпанското првенство (0:0). Составот од Памплона стави крај на неуспешната...

ВИДЕО: Севиља рутински го совлада Елче

0
Севиља победи на домашниот шампионат, откако во единствениот натпревар во Примера на рутински начин славеше над Елче,...

Направете си домашен јаболков оцет

0
Домашниот јаболков оцет е природен производ кој лесно се прави, а има неверојатни лековити и хранливи својства. Може да се  користи за...