таг: домашна

Фантастична вечер за Антетокумпо во НБА лигата

0
Актуелните НБА шампиони, кошаркарите на Милвоки, забележаа домашна победа над Орландо со 117-108, предводени од незапирливиот Јанис Антетокумпо, кој постигна 32 поени, додавајќи...

Во САД издадено национално предупредување за закана од домашни антивладини екстремисти

0
Министерството за домашна безбедност на САД издаде национално предупредување за тероризам, повикувајќи се на потенцијална...

Домашната посета е одговорна, напорна и со многу ризици

0
При домашна посета може болниот да се прегледува, да се даде мислење за терапија или да се аплицира веќе назначена терапија како...