таг: Долниот

Францускиот парламент изгласа во Уставот да се вклучи гарантираната слобода на...

0
Долниот дом на францускиот Парламент синоќа со огромно мнозинство гласови во прво читање ја прифати владината реформа, чија цел е да се вметне...

Руската Дума ја потврди суспензијата на договорот за нуклеарно оружје

0
Руската Дума, односно Долниот Дом на Парламентот, на 22 февруари, ја потврди суспензијата на учеството на Русија во Договорот со Соединетите...

Во францускиот Парламент ќе се разгледува предлогот за реформа на пензискиот...

0
Предлогот за реформа на пензискиот систем денеска пристигнува во Долниот дом на францускиот Парламент, каде...

Долниот дом на францускиот парламент усвои закон за внесување на правото...

0
Долниот дом на францискиот парламент  синоќа усвои закон според кој правото на абортус ќе биде...

Думата следната недела ќе дебатира за анексија на окупираните делови на...

0
Долниот дом на рускиот Парламент, Думата на 29 септември ќе дебатира за присоединување на окупираните...

ЕУ и Франција го осудија повикот признавање на териториите во источна...

0
Европската унија „остро го осуди“ повикот на долниот дом на рускиот парламент до рускиот претседател...

Вакцинираните во Германија од недела се ослободуваат од некои мерки –...

0
Бундестагот, по Долниот дом на германскиот Парламент, денеска исто така ја одобри владината уредба со која на вакцинираните против коронавирусот им се дозволува...

Мексико ja легализира марихуаната за лична употреба

0
Долниот дом на мексиканскиот Парламент одобри нацрт-законот за регулирање на потрошувачката, одгледувањето и трговијата со марихуана за лична употреба низ целата земја, кој...