таг: Долна

Познато името на новиот минстер за одбрана на Германија

0
Борис Писториус, социјалдемократски министер за внатрешни работи на покраината Долна Саксонија, ќе биде нов министер...

Германец покажал среден прст кон радар, казнет со 5.000 евра

0
Судот во Пасау, Долна Баварија, Германија, казни еден возач со 5.000 евра затоа што покажал среден прст при снимање на радар поради пребрзо...