таг: Доли

Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот: Доли доби доза од...

0
Музичката кантра ѕвезда Доли Партон ја прими вакцината против коронавирусот. 75-годишната пејачка се пофали со веста на социјалните мрежи. „Доли...

Доли Партон не сака да постават нејзина статуа пред зградата на...

0
Американската кантри пејачка и актерка Доли Партон побара од државата Тенеси да ги запре плановите за поставување на нејзина статуа пред парламентот....

Изгледам како жена, но мислам како маж: 11-те најдобри изјави на...

0
Иако наполни 75 години, Доли Партон и понатаму ги воодушевува гледачите со својот глас, изглед и начин на размислување… Во изминатите години имавме...