таг: должност

В.д. директорот на болницата во Тетово поднесе оставка

0
Вршителост на должност, директор на Клиничка болница Тетово Плумб Вела поднесе оставка поради лични причини. Тој функцијата ја извршува од 28 март, како...

Вучиќ: Моја должност е да дојдам во Собранието и да им...

0
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека негова должност е да го почитува српскиот парламент...

Радев ги повика бугарските пратеници да не дозволат целосна блокада на...

0
Очекувам народните избраници да ја исполнат својата должност кон бугарските граѓани и државата и да...

Пентагон ја прекина соработката со тимот на Бајден по наредба на...

0
Американскиот вршител на должност министерот за одбрана Крис Милер му нареди на Пентагон да ја прекине соработката со тимот на новоизбраниот претседател...