таг: должноста

По атентатот врз претседателот Моиз, на Хаити e прогласена состојба на...

0
Вршителот на должноста премиер на Хаити, Клод Џозеф, денеска прогласи состојба на опсада во земјата, по убиството на претседателот Жовенел Мои0з. ...

Британската варијанта на коронавирусот потврдена и во Косово

0
Вршителот на должноста министер за здравство на Косово, Арменд Земај објави дека во земјата се потврдени случаи на лица заразени од новата, таканаречена...

Цакај во посета на Музејот на албанската азбука во Битола: Предадовме...

0
Вршителот на должноста министер за Европа и надворешни работи на Албанија, Гент Цакај, денеска престојуваше во официјална посета на „Музејот на албанската...

Османи: До крајот на јануари ќе се надмине политичкиот ќорсокак во...

0
Вршителката на должноста претседател на Косово, Вјоса Османи, која е во официјална посета на Албанија, изјави дека се надева оти...