таг: Долгогодишниот

Почина долгогодишниот партнер на Сандра Булок

0
реклама Брајан Рандал, долгогодишниот партнер на актерката Сандра Булок, почина на 57-годишна возраст. ...

Група богати луѓе од Катар со голема понуда за Ман. Јунајтед

0
Навивачите на Јунајтед го обвинуваат семејството Глејзер за долгогодишниот неуспех. Нивната желба е да си заминат, а...

Изборите во Унгарија, предизвик за Орбан

0
Во Унгарија утре се одржуваат парламентарни избори, на кои долгогодишниот премиер Виктор Орбан и неговата...

Пчелари сметаат дека е неумесно да плаќаат пашарина за пчелите

0
Долгогодишниот пчелар Игор Илков од Негорци, кој е добитник на многубројни признанија во земјава и странство за...

Почина Џорџ Шулц на 100- годишна возраст

0
Долгогодишниот државен секретар на САД во администрацијата на претседателот Роналд Реган, Џорџ Шулц, почина на 100- годишна возраст. Шулц починал во својот...