таг: долгогодишен

Медведев: Западот се приближува кон светска војна

0
Поранешниот руски претседател и долгогодишен сојузник на Владимир Путин, Дмитриј Медведев, изјави дека експлозијата на...

Триесет години затвор за екс претседателот на Бразилскиот олимписки комитет

0
Поранешниот долгогодишен претседател на Олимпискиот комитет на Бразил, Карлос Артур Нузман, е осуден на казна затвор од 30 години и 11 месеци поради...