таг: долги

ТОЈ Е НАЈБОГАТ ВЛАДЕТЕЛ ВО СВЕТОТ: Живее во најскапата вила, има...

0
Султанот од Брунеи долги години е интересен за јавноста, а многумина се прашуваат што поседува најбогатиот владетел на светот. Султанот од Брунеи...

Поради растот на бројот на заразени: Австрија врати некои од рестрикциите

0
Во Австрија, по долги и тешки преговори, поради големиот број новозаразени, од полноќ е вратена обврската за носење маски во затворени...

ФОТО | Креација со симболична порака испишана на глаголица: Лидија Георгиева...

0
Црн формален костим со долги ракави според строгите протоколи и вел со кој се покрива главатa и на кој со глаголица е...

Долги години беше добро познато име на пазарот – оваа компанија...

0
Јужнокорејската компанија „Ел-џи“ долги години беше добро познато име на пазарот на телефони. Сепак, последниве неколку години, ја губи трката со „поголемите играчи“…...