таг: долгиот

Без разлика дали сте постеле или не – внимателно со јајцата,...

0
По долгиот пост за Велигден треба да се внимава со храната, бидејќи често доаѓа до прејадување, мачнини, па дури и труење, и нередок...

Чешка го има најдолгиот висечки пешачки мост во светот

0
Рекордно долгиот висечки пешачки мост се наоѓа на североистокот на Чешка, јавува Анадолија. Skybridge 721 е најдолгиот висечки...