таг: долари

Еминем одбил милиони за да настапи на Светското првенство во Катар?

0
Еминем одби 8 милиони долари за да настапи на Светското првенство минатата година. Тоа го тврди раперот 50 Cent. Според него, за...

Јапонија ги засилува стимулациите: Иселете се од главниот град и ќе...

0
Јапонската Влада нуди милион јени (7.500 долари) по дете на семејствата што ќе...

Фондацијата Гејтс ќе додели 1,4 милијарди долари за помош на земјоделците...

0
Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс ќе додели 1,4 милијарди долари на земјоделците во Африка и...

Од Флорида ќе лансираат сателити за Албанија

0
По потпишувањето на договорот од 6 милиони долари, премиерот Еди Рама најави дека двата сателита...

Четири милиони долари добиени од продажба на имот од поранешна Југославија,...

0
Северна Македонија доби четири милиони долари од продажбата на заедничкиот имот на поранешна Југославија во Њујорк, а ќе се искористат за...

Бајден ќе одобри нова воена помош за Украина во вредност од...

0
Белата куќа најави дополнителна воена помош од 600 милиони долари за Украина, додека Соединетите држави...

САД: Русија ја финансирала Демократската партија на Албанија

0
Русија тајно дала повеќе од 300 милиони долари на политички партии и кандидати во десетици...

Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли

0
Московскиот суд ја казни Викимедија со 5 милиони рубли(88.000 американски долари) затоа што одбиле...

Австралија Опен ќе ги плати судските трошоци за „случајот Ѓоковиќ“

0
Судските трошоци кои се проценуваат на околу еден милион долари за двете рочишта што беа одржани во Мелбурн поради проблемите со влезната виза на најдобриот...

Фејсбук ќе плати 14 милиони долари поради дискриминација

0
Фејсбук се согласи да плати 14,24 милиони долари за да го запре гонењето на американските...